Zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to w głównej mierze kupowanie, wypoczynek i znajdowanie promocji. To żywioł dużej grupy osób, który możemy przypisać do terminów i dziedzin zakupów. To kłopotliwe, nie każdy będzie tak samo przystępował do zakupów, jak oraz do innych dyscyplin stworzonego przez nas życia. W wielu przypadkach kupujemy tylko to, co jest dla nas wymagane oraz potrzebne. Nie pozwalamy sobie na drobne przyjemności czy również inne takie kwestie. To nie jest do końca solidne i idealne. Wypada nie zapominać, że naturalnie takie zakupy dają nam miarodajne pole manewru, które musimy momentalnie wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie dopasować własnych standardów życia do tego, co proponują nam sklepy każdego dnia.

 

Od marca 2018 sklepy zamknięte w wyselekcjonowane niedziele

Tak było do tej pory – punkty sprzedaży były dostępne jakiegokolwiek dnia (prawie każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włącznie z niedzielami. Od marca 2018 roku weszła w życie regulacja, która zakazuje w wybrane niedziele otwierania sklepów zatrudniających pracobiorców i zmuszających ekspedientów do pracy – znacznie więcej na ten temat można dowiedzieć się na witrynie internetowej zakaz handlu lista sklepów.

Ustawowo w wyłonione niedziele otwarte mogą być wyłącznie:

•             Stacje benzynowe

•             Punkty osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie posiadacz sklepu)

•             Punkty oraz galerie mieszczące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie i kawiarnie

Wszystkie inne sklepy, galerie, supermarkety lub inne budowle handlowe muszą być zamknięte. Co grozi za nielegalne otworzenie punktu sprzedaży w wybraną niedzielę? Inspektorzy, którzy w tym czasie wykonują inspekcje mogą z góry ustalić bezwzględny mandat na właściciela firmy bądź też nawet skierować sprawę do sądu celem badawczego przeanalizowania złamania ustawy i dotkliwszego karania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź indeks niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele kuszą, inni natomiast absolutnie nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi wrażeniami obywateli. To, co jest miarodajne to zamęt – niekiedy po prostu nie wiemy, jakie niedziele są bez handlu – wszystkich zaintrygowanych gorąco zapraszamy na witrynę internetową sklepy zamknięte w niedzielelista, gdzie znajduje się ulubiony terminarz z wykazem, w które niedziele roku będziemy w stanie zrobić zakupy.

Jak na razie regulacja przewiduje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, jednakże do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na ustawie z Niemiec, gdzie od kilku lat wszystkie galerie lub inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten odnajdzie uznanie wśród rodaków – na efekty musimy zaczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – kolejne już wkrótce. Sprawdź na domenie, kiedy masz prawo zrobić niedzielne zakupy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *