Stylowe wozy – kupisz je na specjalnych aukcjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, niestety, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Wskutek tego opowiastki o tym, że jakikolwiek samochód należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że wiele z używanych przez istotne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, może uzyskać wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są doborowe samochody, które dawno temu były własnością znanych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się eleganckie samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on wielkie zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. Niestety, tunezyjski tyran, despota został obalony, a czmychając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, żeby odzyskać choć znikomą część zagrabionych przez niego dewiz. 

Które automobilowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje ekskluzywnych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną kupić samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć luksus oraz zadumać się nad blaskiem innych. Wielokrotnie, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich samochodów szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć samochodem, który niegdyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I oczywiście w wypadku samochodów markowych, które pozostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na witrynie technologia przedstawiamy takie przypadki.

Aukcje wozów ekskluzywnych cieszą się obszernym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj wyłącznie o samochody najnowszej generacji – nieraz się zdarza, że najwyższe kwoty zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, jakkolwiek mające jakąś własną historię. Jak dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na aukcjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              trip

https://www.fox360.net/pl         podróże

https://www.fox360.net              videos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *