Jak łatwo się pozbyć szrotu?

Pogoń Szczecin za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze poinformowała o transferze zawodnika. Do drużyny Dumy Pomorza dołączy napastnik Celticu, Nadir Ciftci.

Trudno zrozumieć myśl, która kierowała sztabem szkoleniowym Pogoni Szczecin. Decydując się na transfer piłkarza nieprzydatnego i nie znając jego formy. Dziwi jeszcze zgoda zarządu, który zgodził się na transfer 25-letniego napastnika.

Za Ciftcim przemawia jedynie bogata przeszłość. Swoją obecność w lidze szkockiej zaznaczył w barwach Dundee United. Turek w 82 meczach zdobył 33 gole i zaliczył 20 asyst. Był to na tyle dobry wynik, że jego osobą zainteresował się sztab szkoleniowy Celticu. Po dość krótkich negocjacjach 22-letni wtedy zawodnik zmienił klub na drużynę z zielonej części Glasgow. Zasłużony transfer do mistrza Szkocji, którego polityką transferową było również osłabianie rywali w swojej lidze.

Ciftci nie zrobił kariery na Celtic Park. W ciągu dwóch lat zagrał 26 meczów i zdobył 4 gole i zaliczył jedną asystę.

W między czasie przebywał chwilę w tureckim Eskisehirsporze (2 liga turecka). Wystąpił w dwunastu meczach i zdobył również cztery gole. Po wypożyczeniu wrócił do Glasgow szukając swoich szans w drużynie Brendana Rodgersa.

Dodajmy, że w obecnej kampanii wybiegł na boisko tylko czterokrotnie. Średnio na boisku przebywał 11 minut. Tak! 44 minuty w tym sezonie w drużynie mistrza Szkocji to zdecydowanie za mało. W lidze tylko trzy razy znalazł się w kadrze meczowej.

Przed meczem z Cracovią, Pogoń wybierze się do Uniejowa na krótkie zgrupowanie. Kazimierz Moskal, trener Pogoni zapowiedział, że być może Ciftci pojedzie już z nowym klubem.

– Muszę go najpierw zobaczyć – mówi trener Pogoni. – Jeśli wszystkie formalności zostaną dopełnione i będzie zdrowy, a z tego co wiem, to jest w treningu, to kto wie. Być może z nami pojedzie.
źródło: DumaPomorza.pl

Jeśli turecki napastnik stanie się gwiazdą Pogoni Szczecin, a przy tym naszej Ekstraklasy – trudno porównywać ligę szkocką do polskiej Będzie oznaczało to, że ogórkowa szkocka jest o dwie, a może i trzy klasy lepsza od naszej rodzimej ligi. Kibice Portowców liczą na nowy nabytek, który będzie reprezentował barwy szczecińskiego klubu przez najbliższe pół roku. Jedno jest pewne – Celtic pozbył się szrotu, a sam piłkarz w Glasgow jest niepotrzebny.

 

Tekst ukazał się również na SofaSport.pl

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *